top of page
Vyhledat

Kakaové pohlazení aneb jak být k sobě Laskavá

Aktualizováno: 6. 1.

Milá ženo, krásko, tanečnice, divoško i princezno. Ano, Tobě píšu tyto řádky.

Dnes přišel silný impuls napsat kus něčeho hloubavého a možná i zábavného?

O kakau a ženském cyklu.V podcastu Zlatá Transformace se věnuji poměrně dost tématům ženství, série seminářů Transformace Ženy, měla velký příval energie, kdy se z nás žen od poupat líhli dračice až jsme se zjemnily a staly se z nás zralé révy. Věnovala jsem se také hluboce tématu laskavosti, dotýkala jsem se témat menstruace a porodů, zvala si hostky, které se zabývají prací s lůnem a ne nadarmo jsem se sama vrhla do vod šamanských, kde jsem procházela a stále procházím nejhlubší rovinou potkání se sama se sebou a svou skutečnou ženskou podstatou. Ach moje milá! Je to nádherné!


Ta rovina prožívání do kterého se bytí může rozprostřít je skutečně velkolepé a bez limitů, kde se právě nachází, například jako já, momentálně ve městě, kde vznikají tyto řádky.

Včerejší den mne zasáhla silná kreativní vlna a během noci s blížícím se úplňkem se mi spustila menstruace. Ještě před jejím příchodem jsem cítila chuť vzít si notes, sednout do kavárny a psát a psát. Skončila jsem do noci s kakaem a skládala básničky a hudbu. Jasně a do rána to přišlo..


Vzpomínám si na stavy, kdy jsem byla vyřazená z provozu, citlivá natolik, že nikdo nemohl vstoupit do mého prostoru, často v bolestech schoulená pod dekou a nebo praktikující několik hodin jin jógy, abych si ulevila.


Stále se mi mírné bolesti objevují a to hlavně, když mám náročný měsíc (ráda se hýbu, běhám a jsem aktivní, odpočinek není moje silné téma a když to přeháním, projeví se to v rámci cyklu),

celý můj přístup k NÍ se však přeměnil.

Nejen, že jsem se poslední 3 roky tématu věnovala, prošla jsem rituálem MENARCHE, začala jsem své ženství uctívat, obnovila jsem hluboké spojení s cyklem měsíce, život naladila na přirozený chod, začala jsem sebe ctít i milovat.

Našla jsem sílu v projevech intenzivní citlivosti, výtrysky pro tvorbu, oddání se hlubinám své psýché a tančení duše.

A když bolí, ptám se jí ? " Co potřebuješ? Co malá milá moje ještě potřebuješ?" někdy se tam staré zranění připomene, už si však v klidu povídáme, vyjasníme si, jak to máme a nejedeme na emoční vlně dramat. Dýcháme, jsem přítomná a ukotvená.


V přívalu té energie a chuti psát jsem místo kavárny po velmi milém setkání se svou mamkou (velké vyléčené ženské téma) zalezla pod deku, s nahřátou lahví a uvařeným šálkem pořádně zemitého kakaa se pustila do psaní.


O rituálním kakau z Guatemala, které je nyní distribuováno mnou a mým partnerem, do naší krásné Země, jsem mluvila také v epizodě podcastu, o jeho benefitech a blahodárných účincích na zdraví.

Mluvila jsem také o výcviku, kterým jsem prošla a jak na mne kakao působí.

Rituální kakao, tedy 100% kakao je jako dělo! hořčíku, magnesia, manganu, zinku a jiných super výživných vitamínů a zdrojů, které naše tělo potřebuje. Hlavně naše ženské tělo potřebuje!!!

Milé, kakao je nejbohatším zdrojem magnesia na planetě! A co se děje v rámci menstruačního cyklu? Odchází z nás spoustu krve, tedy železa !

Nutně potřebujeme doplnit železo.

Mnohdy nám chybí výživa a veganky, jako jsem já, mi dají za pravdu, že jim čas od času tělo řekne, že je slabé.

Já jsem typ, který nemá cravings po masu, vejcích ani sýrech, léta tyto produkty nejím a cítím se svobodná, chuť na ně nemám, prostě to odešlo.

Než mi však přišlo "naše" kakao do cesty, cítila jsem se slabá. Měla jsem za sebou náročný rok, zdravotní komplikace, záludný problém se zubem, hodně jsem zhubla a můj cyklus byl nepravidelný. Menstruovala jsem co dva nebo tři měsíce a cítila jsem, že to prostě nejsem já.

Začala jsem popíjet kakao a znovu se rodit. (Já ty znovuzrození miluju :D)

Cítila jsem se jinak Žensky, vyživeně, ještě více citlivá, ale uzemněná.

Cyklus se začal dávat do zdravé formy.

Ceremoniální kakao jsem pila čas od času, od přátel, na ceremoniích, ale jeho efekt mě nepřesvědčoval o jeho pravidelné nutnosti popíjení. Bylo převážně kyselé, jako káva.

Kakao, které nám přišlo do cesty. Je jiné. Jeho přirozeně vyskytující se složky, mají odlišné výsledky od všech rituálních kakaí.

A to je druhá část o které chci psát.

Kakao totiž mimo to, že je super-potravinou, obsahuje také složky, které jsou blahodárné pro naši psychiku. Tyto složky mají procenta, která se ve 100% kakau objevují.

Základní jsou Theobromin, bliss chemical, PEA a tyto složky obsahují to, proč se po kakau cítíme skvěle.

Plni energie, dokážeme se soustředit a být kreativní. Každé ceremoniální kakao tyto složky obsahuje. Důležité je však jejich poměr. Většinová testovaná kakaa mají okolo 26% theobrominu a 4% kofeinu - to je ta kyselost a ne příliš dlouhodobý blahodární účinek.

Kakao od "nás" má na 46% theobrominu a pouze 1% kofeinu.

A to Vám zde, moje milé garantuji je ROZDÍL. Díky kterému je vhodné kakao tohoto tipu popíjet při menstruaci, v těhotenství a dokonce i při kojení! Nejen, že nás blahodárně vyživí, co se týče železa a manganu a dalších super bomb, tak nás také naladí, zklidní, ztiší, uvolní, dodá blahodárný pocit prožívání Sebe.


Takže tu nyní, místo v agónii, blahodárně popíjím kakao v rámci své periody, na vlnách kreativní vlny píši text pro milované a vnímám se, jako královna. Ne proto, že bych zrovna dvakrát smyslně zářila, například v nádherných šatech.

Mám mastné vlasy, župan, nafouklé břicho, ale je mi dobře.

Cítím v Sobě obrovskou sílu a radost, že můžu a že jsem žena. Že mohu tvořit a předávat, že jsem zdravá a mám pravidelný cyklus, že jsem plodná a mohu dát život.

Radost za to, že kakao přišlo v této kvalitě do mého života a znovu rozšířilo mé vnímání i schopnosti.


A nyní trošku šamanismu. Mnoho z Vás se mne táže, jak s tím tedy pracuji, čím jsem prošla a o jaké rituály se jedná?
Mnohé z Vás ví, že léta pracuji terapeuticky, můj směr se neustále vyvíjí a expanduje. Léta se věnuji regresním terapiím a individuálnímu léčení, zkoumaní psýché a provádím cestou Duše.

Jógu, kterou jsem léta provázela stále praktikuji na určitých úrovních a často je součástí mých seminářů či prací s klienty.


Poslední dva a půl roku jsem se hluboce věnovala práci psýché v širší rovině, zkoumaní skrze přírodu, práci s Krajinou, terapie v lese a roztáhla jsem se, jak já tomu říkám, do šamanské roviny.

Šaman = přírodní léčitel.

Během těchto ponorů jsem začala léčit svá, kolektivní i témata těch, kteří přicházeli z širší perspektivy a vynořila jsem se v rozsahu, který i pro mne byl nový.

Absolvovala jsem šamanské cesty a výpravy se šamanem z Kostariky a díky jejich vhledům se mi otevřela rovina, která mne navedla přímo ke kakau a práci s ním.

Výcvik, který vedly šamanky a šamani z Guatemaly a koutů střední Ameriky byl pro mne velkým požehnáním.
Nutno podotknout, že všechny své šamanské cesty jsem absolvovala bez aplikace psychedelických látek a propojila jsem se s posvátností Ducha kakaa a s hlubokým respektem vnímám jeho sílu jako medicínu a tedy s tímto přesahem pracuji kolektivně i individuálně na svých sezeních i ceremoniích.

Vnímám medicínu kakaa jako nástroj, je však velice důležité, alespoň pro mne, aby průvodce byl zkušený na cestě zkoumaní Nitra a nesnažil se Ducha opíjet, nýbrž nahlížet na souvislosti a souvztažnosti v celistvé rovině Bytí.

Jelikož jsem žena, chodí za mnou převážně ženy a tímto tento článek věnuji Vám milé, protože právě, téma ženskosti, přijetí, menstruace, početí, porodu, hojnosti, jsou součástí nás a seance s kakaem nám může být přínosem při zkoumání již zmíněných potlačených či bolavých míst, která brání ženské duši se plně rozepnout a roztančit se v prostoru.

Pro ženy, které chtějí podpořit svůj cyklus, vyživit se, naladit se, zklidnit se a případně i nahradit kávu, je velice vhodné popíjení na každodenní bázi, v menších i silnějších dávkách podle potřeby.

Kakao můžeš objednat z Guatemala se slevovým kódem přímo zde: www.LoveKakao.cz


Pro ženy, které hledají průvodkyni do cesta svého milého Nitra a chtějí se propojit s kakaem i bez přikládám link, na kterém se můžete objednat na sezení www.KaterinaLove.cz


A také vkládám podcast o kakau a jeho blahodárných účincích: https://open.spotify.com/episode/347SqexKTm1zEe9USdRCut?si=5b821377d524487e


PS: kakao mohou samozřejmě popíjet i muži! A jste k němu velice vítáni :) tento blog je věnován cyklu a tak jsem si dovolila oslovit ženy.


PS: přikládám super ženský track na menstruační ladění:


https://on.soundcloud.com/iPnN7HHjc8iooLfD8


S přáním laskavých dní, s láskou


Vaše Kateřina22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

V jemnoCitu

bottom of page